השתלות שיניים בחולון
077-9977722

אסתטיקה דנטלית

אסתטיקה דנטלית מהווה תחום טיפולי נוסף המוענק לכם במרפאת השיניים בראשותו של ד"ר דוד יעקובוב. בשורות הבאות תוכלו למצוא מידע מקצועי מורחב אודות כל אחד מטיפולי האסתטיקה הדנטלית המוצעים לכם.

 

ציפויי שיניים מחרסינה

ציפוי שיניים מחרסינה הינה פעולה מקצועית המיושמת באמצעות שבבים דקיקים המיוצרים מחרסינה. שבבים אלו (המגיעים בגדלים שונים) מוצמדים לקדמת השן, וכפועל יוצא מכך, הם פועלים לתיקוני פגמים קלים בשן. ציפויי השיניים מחרסינה מיועדים בין היתר לצרכי תיקון של שיניים אשר אינן בגודלן, לצרכי תיקון של שיניים שבורות, לצרכי כיסוי כתמים המופיעים על גבי השן ואשר אינם ניתנים להסרה באמצעות שיטות הלבנה או ניקוי. ציפוי שיניים מחרסינה מיושם באמצעות הסרת חלק מציפוי השן הטבעית (אמאייל) ובאמצעות יצירת תבנית של מבנה השיניים. תבנית זו נועדה לצרכי יצירת שבבי הציפוי במעבדת שיניים. לאחר יצירת התבנית, מוצמד ציפוי החרסינה לכל אחת מהשיניים באמצעות דבק ייעודי.

 

כתרי זירקוניה

כתרי זירקוניה הפכו בשנים האחרונות לכתרים הפופולאריים ביותר בטיפולי שיקום השן באמצעות כתר. כתרים אלו מחליפים את הדור הישן של הכתרים: כתרי החרסינה המורכבים על גבי מבנה מתכתי. המאפיין הבולט של כתרי הזירקוניה הוא שהם אינם מיוצרים ממתכת. כתרי זירוקניה מתרכובת כימית ייחודית המותאמת באופן ייעודי לצרכים הדנטאליים. כתרים אלו מתאפיינים גם בשקיפות המדמה את שקיפות חומר השן הטבעית. יתרונות נוספים של כתרי הזירקוניה כוללים: התאמה ביולוגית לרקמות הרכות בחלל הפה, חומר קשיח, עמיד וחזק במיוחד.

 

סתימות לבנות

סתימות לבנות הן סתימות הנערכות לצרכי תיקון פגם כזה או אחר בשן הטבעית. בעבר הרחוק היה נהוג לבצע סתימות לבנות רק בשיניים הקדמיות, אך בשנים האחרונות יותר ויותר אנשים מעדיפים להחליף את סתימות הכסף הוותיקות בסתימות לבנות גם בשיניים האחוריות. סתימות לבנות מעמידות לרשותכם מגוון נרחב של יתרונות אסתטיים לצד יתרונות תפקודיים של מבנה השן. בין יתר היתרונות של הסתימות הלבנות תמצאו: סתימות אשר אינן דורשות מרופא השיניים לבצע סילוק של חומר שן טבעית (רק החומר העששתי מסולק מהשן), סתימה בעלת גוון הזהה לגוון השן, סתימות לבנות מיוצרות מחומר אשר איננו מכיל כספית, הסתימה הלבנה מיוצרים מחומרים המכילים פולואריד, וכפועל יוצא מכך היא מגנה על השן מפני עששת בצורה יעילה יותר.

 

הלבנת שיניים

אצל רוב האנשים, צבע הבסיס של השן משתנה לאורך השנים, וזאת בשל מגוון סיבות שהנפוצות שבהן כוללות: עישון, צריכת מאכלים ומשקאות המכילים ריכוזים גבוהים של צבעי מאכל, צריכת קפה מוגברת וחוסר היגיינה. צבע הבסיס של השן מורכב מאמאייל השן (החומר המצפה את השן) ומה-דנטין (השכבה הפנימית של השן), ועל מנת להשיב את צבע השן הטבעית נדרשת פעולה המכונה: הלבנת שיניים. פעולה זו מיושמת באמצעות חומר המכונה: מלמין. חומר זה הינו חומר מחמצן והוא מונח על שיני המטופל בריכוזים נמוכים ובהתאם לצבע השיניים. חומר ה-מלמין חודר לשכבת ה-דנטין, וכפועל יוצא מכך, הוא מצליח להבהיר את צבע הבסיס של השן.

 

רוצים לדעת יותר על טיפולי האסתטיקה הדנטלית המיושמים על ידי ד"ר דוד יעקובוב? צרו עימנו קשר עוד היום, וגם אתם תוכלו ליהנות מחיוך מבריק, בוהק ולבן!