השתלות שיניים בחולון
077-9977722

השתלות שיניים הינו תחום טיפולי נוסף המוענק לכם במרפאת השיניים בראשותו של ד"ר דוד יעקובוב. בשורות הבאות תוכלו למצוא מידע מקצועי מורחב אודות אחד מתחומי הטיפול הפופולאריים ביותר בענף רפואת השניים בשנים האחרונות, תחום השתלות השיניים.

 

All on 4 all on 6

השיניים הטבעיות בחלל הפה מורכבות משני חלקים עיקריים: כותרת השן ושורש השן המצויה בתוך עצם הלסת. במקרים של אובדן שן אחת או יותר, ניתן כיום לבצע טיפולי השתלת שיניים המיושמים באמצעות שתלים דנטליים המהווים מעין תחליף לשורשי השיניים. השתל הדנטלי "מוברג" למקומו הייעודי, ועל גביו מונח מבנה כתר אסתטי המעניק את המראה והתחושה של השן הטבעית. עד לפני מספר שנים נהוג היה להמיר כל שן חסרה באמצעות שתל דנטלי בודד, אך כיום, עם התקדמות ענף רפואת השיניים בכלל ותחום השתלות השיניים בפרט, ניתן לבצע טיפולי שתלים באמצעות ארבעה עד שישה שתלים דנטליים במסגרת מה שמכונה: טיפולי ALL ON ALL ON 4-6. טיפול זה מאפשר בניית כתר קבוע של עד 12 שיניים בחלל הפה.

 

השתלות מונחות מחשב

כל טיפולי השתלות השיניים הנערכים על ידי ד"ר דוד יעקובוב, מיושמים באמצעות תוכנות מחשב מתקדמות. תוכנות אלו מאפשרות קבלת נתונים מדויקים בנוגע למיקומו העתידי של השתל ועומק הברגת השתלת בתוך עצם הלסת. נתונים אלו מושגים באמצעות תוכנה ייעודית הבנויה בתלת מימד, והיא זו המנחה את הרופא במהלך הטיפול עצמו. השימוש בתוכנה מבטיח גם לכם: תכנון מקדים המונע כמעט לחלוטין כל סיבוך אפשרי, רמת דיוק גבוהה במיוחד בנוגע למיקום החדרת השתל הדנטלי ועוד.

 

השתלות ביום אחד

השתלות שיניים מתבצעות כיום באמצעות מגוון נרחב של שתלים המגיעים בצורות וגדלים שונים המותאמים למבנה הלסתות ולעצם הלסת הזמינה לצרכי השתלה, כאשר התאמת סוגי השתלים נעשית בעזרת צילומי CT ובאמצעות תוכנות מחשב ייעודיות המאפשרות הליך תכנון שתלים פונקציונאלי. שיטת ALL ON 4-6 המיושמת על ידי ד"ר דוד יעקובוב בתחום השתלות השיניים, מאפשרת גם לכם ליהנות מהשתלת שיניים ביום אחד!

שיטה זו מיועדת בעיקר למטופלים הזקוקים להשלמת מספר רב של שיניים, והיא מיושמת באמצעות מנגנון מיוחד של 4 או 6 שתלים עליהם ניתן להניח מבנה המיועד להשלמת 10 או 12 שיניים. השתלות שיניים ביום אחד באמצעות שיטת ALL ON 4-6, מיושמת באמצעות קביעת מיקומם המדויק של 4 או 6 השתלים המרכיבים את המנגנון. עם קביעת המיקום המדויק מתבצע הליך "הברגת" השתלים ועל גביהם מותקנת תותבת זמנית המוחלפת לאחר מספר חודשים בכתרי חרסינה או כתרי זירקוניה.

 

הרמת סינוס פתוחה / סגורה

השתלות שיניים הנערכות בחלק האחורי של הלסת העליונה, מחייבות הליך מקדים המכונה: הרמת סינוס. הליך זה נועד לצרכי מילוי עצם בקרקעית הסינוס, והיא נועדה לצרכי הבטחת קליטת השתל במקום המיועד. טיפולי הרמת סינוס מתבצעים באמצעות שתי שיטות טיפול עיקריות: הראשונה, הרמת סינוס פתוחה המיושמת במקרים בהם כמות העצם החסרה קטנה מחמישה מילימטרים, והשנייה, הרמת סינוס סגורה המיושמת בכל אותם מקרים בהם כמות העצם החסרה גדולה מחמישה מילימטרים. בשני המקרים, מוחדר תחליף עצם לחלל הסינוס.

 

הוספת עצם

הצלחת קליטתו של השתל הדנטאלי בחלל הפה תלויה בראש ובראשונה בעצם הלסת הזמינה לצרכי השתלה. בכל אותם מקרים בהם המטופל סובל ממחסור בעצם הלסת, ישנו צורך בהליך טיפולי המכונה: הוספת עצם או השתלת עצם. בין יתר הסיבות המרכזיות למחסור בעצם הלסת תמצאו את מחלות החניכיים, דלקות החניכיים ונסיגת החניכיים.
הליך הוספת העצם מיושם באמצעות תחליפי עצם שונים הכוללים בין היתר עצם אוטוגנית של המטופל עצמו, עצם מהחי ועצם מלאכותית המיוצרת ממקור סינטטי. הוספת העצם מכוסה בחומר המכונה: ממברנה ותפקידו לעגן את העצם ולייצבה לקראת הליכי ההשתלה.

 

מספר מילים על ד"ר דוד יעקובוב

ד"ר דוד יעקובוב, המנהל הרפואי של מרפאת השיניים והרופא הבכיר במחלקת השתלות השיניים, סיים בהצלחה מספר רב של קורסים בנושא השתלות שיניים ושיקום על גבי שתלים באוניברסיטת ת"א – הפקולטה לרפואת שיניים.

טכניקות הטיפול המתקדמות המוענקות לכם על ידי ד"ר דוד יעקובוב בתחום השתלות השיניים, מאפשרות לכם ליהנות מהליכי טיפול מתקדמים אשר אינם מלווים בתופעות לוואי וכאב. רוצים לדעת יותר על השירותים המוצעים לכם בתחום השתלות השיניים המיושמות על ידי ד"ר דוד יעקובוב? אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר דרך האתר או באמצעות מכשיר הטלפון.