השתלות שיניים בחולון
077-9977722

טיפולי שורש, עקירות שיני בינה וסתימות כסף הן חלק מטיפולי השיניים המיושמים במרפאת השיניים בראשותו של ד"ר דוד יעקובוב. בשורות הבאות תוכלו למצוא מידע מקצועי מורחב אודות כל מטיפולי השיניים הנ"ל.

 

טיפולי שורש

טיפולי שורש מיושמים בשני מצבים עיקריים, הראשון: כאשר קיימת פגיעה במוך השן הנגמרת כתוצאה מעששת החודרת אל תוך עומק השן ומובילה לזיהום ודלקות בתעלת השורש, והשני: כאשר קיים צורך טיפולי בתעלות השורש במסגרת טיפול כולל לשיקום הפה.

בשני המקרים, טיפולי השורש מתבצעים תחת הרדמה מקומית, והם מיושמים במספר שלבים הדרגתיים אשר נועדו לסלק את העששת מתוך השן (במידה והיא קיימת) ולנקות את תעלות השורש המזוהמות ודלקתיות. שלב נוסף הנלווה לטיפולי השורש הוא שלב סתימת השורש, והוא נועד לצרכי מניעת חדירתם של חיידקים לתעלת השורש. בגמר הטיפול מונח על גבי השן מבנה כתר המיועד לצרכי השבת יכולות התפקוד לשן המטופלת.

 

עקירות שיני בינה

שיני בינה הן ארבע שיניים טוחנות- שלישיות הממוקמות באזור האחורי של חלל הפה (שתי שיני בינה בכל לסת-אחת בכל צד). שיניים אלו בוקעות אחרונות על גבי הלסתות, וברוב המקרים בקיעתן מתרחשת בגילאי 15 עד 20. ברוב המקרים, עקירות שיני בינה הינו טיפול שיניים מורכב המיושם באמצעים כירורגיים, וכפועל יוצא מכך, ההחלטה בנוגע לעקירתן כן או לאו, מתקבלת רק לאחר אבחון מדויק של אופן בקיעתן, צורת גדילתן בחלל הפה וגודל הלסת. אבחון זה מיושם באמצעות צילומי רנטגן ובדיקה קלינית.

אחת הסיבות הנפוצות ביותר המובילות לעקירת שיני בינה היא הופעת שן בינה כלואה. תופעה זו מתרחשת כאשר גודל הלסת איננו מאפשר את בקיעתן של שיני הבינה, ובשל כך הן עלולות להיות "כלואות" בתוך החניכיים ברמה מלאה או חלקית. בכל המקרים בהם שיני הבינה כלואות קיים צורך הכרחי לעקירת השיניים, וזאת בשל החשש מנזקים עתידיים העלולים להתרחש בתוך חלל הפה, לרבות, מחלות חניכיים חוזרות ונשנות, דלקות חניכיים, היווצרות עששת בשן הטוחנת הסמוכה לשן הבינה הכלואה ועוד.

 

סתימות כסף

טיפולי סתימות הם טיפולים רפואיים-מקצועיים אשר נועדו לצרכי עצירת התפתחות של העששת המופיעה בשן. טיפול זה מיושם באמצעות סילוק העששת מהשן ומילוי החלק החסר באמצעות חומר מתכתי העונה לשם: אמלגם הידוע בכינויו הנפוץ: סתימות כסף. השימוש בסתימות כסף מיושם בעיקר בטיפולי עששת המיושמים בשיניים האחוריות יותר בחלל הפה, לרבות, השיניים הטוחנות הראשונות והשניות. פעולת הסתימה אומנם איננה חסינה מפני התפתחות עששת עתידית (במקרה של הזנחה היגיינת בחלל הפה), אך היא בהחלט מונעת את המשך התפתחותה של העששת העלולה להוביל לפגיעה ישירה במוך השן, דבר המחייב בטיפולי שורש החודרים לעומק תעלות השורש לצורך ניקוי העששת ומוך השן. סתימות כסף המיוצרות מתערובת של כספית עם סגסוגת מתכות שונות, מהוות את החומר הנפוץ ביותר לצרכי טיפולי סתימות, וזאת בשל חוזק התערובת ועמידותה בעומסים הרבים המופעלים על השן בעת לעיסת המזון.

 

רוצים לדעת יותר על טיפולי השורש, סתימות כסף ועקירות שיני הבינה המיושמים במרפאת השיניים בראשותו של ד"ר דוד יעקובוב? אתם מוזמנים ליצור עימנו קשר מיידי באמצעות האתר או באמצעות מספר הטלפון, ולהבטיח לעצמכם את טיפולי השיניים האיכותיים ביותר.