השתלות שיניים בחולון
077-9977722

עקירת שיני בינה

עקירת שיני בינה הינו שירות רפואי-מקצועי נוסף המוענק לכם במרפאת השיניים בראשותו של ד"ר דוד יעקובוב. בשורות שלפניכם תוכלו למצוא מידע רפואי מורחב אודות עקירות שיני בינה.

 

עקירת שיני בינה בלסת עליונה

שיני בינה הממוקמות בחלקו האחורי של הפה, מהוות את השיניים הטוחנות השלישיות, ובכל אחת מלסתות הפה (עליונה+תחתונה) בוקעות שתי שיני בינה בלבד (אחת מכל צד). בקיעתן של שיני הבינה מתרחשת בשלבים מתקדמים או מאוחרים של גיל ההתבגרות בין הגילאים 15 עד 20 לערך, ובשל כך, עלול להיווצר מצב בו שיני הבינה בוקעות בצורה חלקית או בצורה לא נכונה. בכל אותם מקרים בהם שיני הבינה אינן בוקעות באופן הראוי ההמלצה הרפואית היא להוביל לעקירתן, וזאת על מנת להימנע מעששת המתפתחת בשן הטוחנת השנייה הסמוכה לשן הבינה ומדלקות חניכיים.

חשוב לדעת – הליך עקירת שיני הבינה מותאם לאופן בקיעתן, וכפועל יוצא מכך, עקירת שיני בינה בלסת העליונה או התחתונה העומדות באופן ישר הינו הליך פשוט ונוח (באופן יחסי) גם למטופל וגם לרופא המבצע את העקירה. מנגד, שיני בינה הרוסות או שיני בינה בעלות הטיה כזו או אחרת, נעקרות באמצעות הליך כירורגי מורכב יותר.

 

עקירת שיני בינה בלסת התחתונה

עקירת שיני בינה בלסת העליונה או התחתונה הינה פעולה המיושמת רק לאחר אבחון מדויק של מצב השן, כאשר בין יותר הגורמים המשפיעים על קבלת ההחלטה לעקירת השיניים הם: מבנה הלסת וגודלה, אופן בקיעת שיני הבינה ואופן צמיחתן, גילו של המטופל ומצבן של יתר השיניים המצויות בחלל פיו. בין יתר המקרים בהם מומלץ לבצע עקירת שיני בינה בלסת התחתונה או העליונה תמצאו: שיני בינה הגורמים למטופל כאב עז או אי נוחות במהלך תפקוד השיניים (לעיסה, אכילה, שתייה וכו), חור המופיע בעומק השן הבינה אותו לא ניתן להבריא באמצעות טיפולי סתימות או טיפולי שורש, שן בינה הבוקעת יתר על המידה, וכפועל יוצא מכך עלולה להפריע לתנועת הלסתות בחלל הפה.

חשוב לדעת- מכיוון ששיני הבינה ממוקמות בחלקו האחורי של הפה, הגישה אליהן בכל הקשור להיגיינת הפה לוקה בחסר אצל מרבית האנשים, ולכן, גם במקרים בהם השן בינה איננה מהווה מטרד או איננה מייצרת בעיה מיידית בחלל הפה, מומלץ לבדוק את השיקולים השונים לעקירתה.

 

עקירת שיני בינה כלואות

שיני בינה כלואות הן מצב בו בקיעת השיניים איננה מתרחשת במלואה, וזאת מכיוון שגודל הלסתות איננו מאפשר לשיני הבינה לבקוע בצורה האופטימאלית. במקרים אלו, שיני הבינה עלולות לייצר מספר רב של בעיות בחלל הפה, החל מעששת ועד לדלקות ומחלות שיניים חוזרות ונשנות. שיני בינה כלואות מתאפיינות במספר מצבים, לרבות, שיני בינה הכלואות ברקמות הרכות של החניכיים, שיני בינה הכלואות באופן חלקי בעצם הלסת ושיני בינה הכלואות באופן מלא בתוך העצם ואינן בוקעות כלל. במקרים אלו, עקירת שינה בינה מתבצעת תחת הרדמה מקומית ובמסגרת הליך כירורגי המיועד לצרכי "חילוץ" שן הבינה במספר שלבים.

 

מספר מילים על ד"ר דוד יעקובוב

ד"ר דוד יעקובוב, המנהל הרפואי של מרפאת השיניים והרופא הבכיר במרפאה בתחום עקירות שיני בינה, סיים קורסים רבים בנושא השתלות שיניים ושיקום על גבי שתלים באוניברסיטת ת"א – הפקולטה לרפואת שיניים.

 

טכניקות הטיפול המתקדמות המוענקות לכם על ידי ד"ר דוד יעקובוב בתחום עקירות שיני הבינה, מאפשרות לכם ליהנות מהליכי טיפול מתקדמים אשר אינם מלווים בתופעות לוואי וכאב. רוצים לדעת יותר על עקירת שיני בינה בלסת העליונה, התחתונה או עקירת שיני בינה כלואות? אתם מוזמנים ליצור עימנו קשר מיידי ולגלות האם גם לכם מומלץ לעקור את שיני הבינה.